У західній частині Кіровоградської області між річками Південний Буг та Ятрань, серед квітучих полів та зелених лісів розташувалось селище Голованівськ. В білих хатинках поселився вільний, козацький, хліборобний рід. На благодатних землях тут споконвіків обробляли землю, вирощували хліб - политий кров'ю і потом людей. Наш край багатий своїми героїчними та трудовими традиціями. Він виростив 4-х Героїв Радянського Союзу та 5-х Героїв Соціалістичної Праці. Продовжуючи хліборобську справу, майже пів віку назад в Голованівську було засноване училище механізації сільського господарства, яке в 1984 було реорганізоване в професійно-технічне училище №38.

     Професійно-технічне училище №38 смт Голованівськ у 1963 році засноване як училище механізації сільського господарства. У 1976 році училище реорганізоване в середнє і проводить підготовку кваліфікованих спеціалістів за програми СПТУ з терміном навчання З роки з наданням повної загальної середньої освіти. В 1984 році одержало назву ПТУ №38 смт Голованівськ. Загальна площа комплексу будівель училища складає 6670 кв.м. в тому числі навчальних - 2598 кв.м. навчальний корпус, їдальня, гуртожиток - типові.

При гуртожитку діє військово-патріотичний музей «Пам’ять».

     На ділянці 2,6 га розташовані два навчальні корпуси, навчально-лабораторний корпус в якому розміщені слюсарна майстерня, лабораторія будови автомобілів, лабораторія гарячих регулювань двигунів, кабінет ДПЮ. сільськогосподарська майстерня №3., складські приміщення та слюсарна майстерня, гуртожиток, їдальня, електромонтажна майстерня №2 та котельня. В училищі функціонує автотрактородром площею 6,8 га з усіма необхідними елементами гаражами токаревими цехами та навчальним класом. В училищі є навчальне господарство (160 га) де відпрацьовуються учнями практичні навички.

     ПТУ № 38 смт Голованівськ здійснює підготовку кваліфікованих робітників за такими професіями:

на базі 9 та 11 класів:

  • Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування. Тракторист - машиніст с/г виробництва. Водій автотранспортних засобів категорії "В"
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів категорії “В”
  • Оператор комп’ютерного набору. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)
  • Кухар-кондитер

Термін навчання 3 роки та 1 рік.

     Для організації дозвілля учнів постійно працюють різноманітні секції і гуртки тому кожен зможе реалізувати себе не лише як учень, але і реалізувати своє хобі, беручи участь в різноманітних позакласних заходах. Позаурочне життя в нашому училищі досить насичене, тому що учнівське самоврядування не пропускає жодного приводу для проведення концертів і інших розважальних заходів. Наші випускники отримують тверду основу для продовження своєї діяльності, незалежно від того, чи вирішать вони продовжити свою освіту або почати трудову діяльність.

 

Історична довідка про навчальний заклад

ПТУ № 38 смт. Голованівськ було засноване як училище механізації сільського господарства № 8 в 1963 році на основі Постанови Ради Міністрів УРСР від 14 червня 1963 року № 704 і рішення виконкому Кіровоградської обласної Ради депутатів трудящих № 301 від 23 липня 1963 року з метою поліпшення планомірної підготовки кваліфікованих механізаторських та інших виробничих кадрів для колгоспів і радгоспів та професійного навчання молоді, яка після восьмирічної школи не продовжувала навчання в середній школі. З 1976 року училище реорганізоване в середнє і проводить підготовку кваліфікованих спеціалістів за програмами СПТУ з терміном навчання 3 роки з наданням повної загальної середньої освіти.

Училище сільськогосподарського профілю. Загальна площа приміщень 6670 кв. м., в т.ч. навчальних 2598 кв. м. Навчальний корпус, їдальня типові. З грудня 1981 року діє типовий гуртожиток на 350 місць, в якому створені всі умови для навчання і відпочинку учнів. При гуртожитку створений військово-патріотичний музей "Пам'ять", діяльність якого допомагає формувати моральні якості учнів.

На ділянці, площею 2,8 га розташовано навчальний полігон, на якому побудовано приміщення слюсарного цеху, токарного цеху, чотири навчальні кабінети, клас гарячих регулювань двигунів, розташована сільськогосподарська та інша техніка, силами майстрів училища побудовано сучасний автодром, який є найкращим в області. В училищі є навчальне господарство, земельні угіддя якого становлять 273 га, на яких відпрацьовуються учнями практичні навички по вирощуванню сільськогосподарських культур. Матеріальна база училища поповнилась сучасною технікою: 6 -ма комп'ютерами, відеокамерою, відеоплеєром, телевізором, фотоапаратом, 2 ксероксами. Створено комп'ютерний клас, 16 комп'ютерів. Матеріально-технічна база училища сприяє якісній професійній та загальноосвітній підготовці учнів.

Училище здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників слідуючи професій: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; водій автотранспортних засобів кат."В","С", електромонтер по ремонту та обслуговуванню електроустаткування; з 1999 року готує кухарів-кондитерів, а з 2006 - операторів компютерного набору, конторський службовець. За час існування училища підготовлено більше 12000 кваліфікованих спеціалістів.

Великий внесок в створення та розвиток училища внесли Соханєвич В.Б. (перший директор, який працював з 1963 по 1974 рік), Рибак Г.П. (директор з 1974 по 1983 рік), Петренко М.М. (заступник з Нвиробничої роботи в даний час) Гончарук A.B. (бувший ст. майстер), Гончаренко В.А. (викладач спецдисциплін), Гербіченко О.В. (майстер в/н), які, працюючи з перших днів створення училища багато зробили для його становлення.

Гордістю училища завжди була художня самодіяльність. Художні колективи займали призові місця серед колективів області України і виступали не тільки на обласних , а й на столичній сцені, а соліст вокального чоловічого ансамблю "Джерело" Гербіченко О.В. в 1999 році був нагороджений Почесною Грамотою та нагрудним знаком Кабінету Міністрів України.

 

 

 Більшість випускників училища самовіддано працюють в сільському господарстві, у фермерських господарствах, в РЕСі, а деякі з них нагороджені урядовими нагородами.

 

Учні на той час ще СПТУ 1963-1964 рік.