Головна » 2018 » Жовтень » 1 » Лінійка на тему: «Добро і зло у нашому суспільстві»
13:43
Лінійка на тему: «Добро і зло у нашому суспільстві»

25.09.2018 року практичним психологом, Гордієнко О.В,  проведена  лінійка на тему «Добро і зло у нашому суспільстві»

Протягом усього життя поруч з нами «мандрують» добро і зло. Зазвичай перевагу ми віддаємо добру. Але завжди задаємо собі питання: а чому ж існує зло? Звідки воно взялось?

Вижити у сучасному світі дуже важко. Кожного дня ми стикаємось із недоброзичливими людьми, які ладні на все тільки, щоб захистити себе. Якщо нам роблять погано, ми хочемо зробити ще гірше. І тоді починаємо «бідкатись» на погане самопочуття, негаразди у сім’ї, навіть не задумуючись, що причина у всьому – звичайнісінькі слова. Здавалось би, при чому тут слова. Вони несуть за собою велику силу. Інтонація чи вимова , з якою ми їх вимовляємо залишають невидимий слід на душі. Добродушних людей і вчинків, нажаль, майже не залишилось. Їх ніби витісняють із суспільства.

Я запитала у дітей восьмирічного віку, яке їхнє бачення доброго і злого. На що вони дали таку відповідь: «Зло з’явилось тоді, коли з’явились на світі гроші. Скупість душить людину. Якщо не було б грошей всі люди дружили б, панував би мир. А добро – це рай, це світ у якому люди живуть мирно, розуміють один одного, люблять і допомагають». Вони наводять багато прикладів зі свого недосвідченого життя. У цих прикладах ми легко можемо побачити вчинки дорослих, бо все починається з малого. Хоча діти це ще маленькі люди, але вже пристосовуються до життя.

Якщо задуматись, що ж таке зло? Зло – це війна, за яку гинуть ні в чому не винні люди. Це сльози на очах матерів, які потерпають від своїх безсоромних дітей. Це коли ти зустрічаєш людину, якій потрібна твоя допомога і ти проходиш повз неї, дозволяючи собі обсудити її. Це – розпущеність, самозакоханість, замкнутість, недоброзичливість.

Що ж таке добро? А добро – це посмішка старенької бабусі, яку щойно поцілував маленький онучок. Це любов між батьками, яку передають своїм дітям. Це коли ти впевнений, що щасливий. Що ти любиш і тебе люблять.

Тут можна довго сперечатись, але істина одна. Ніхто не знає, що твориться у голові кожної людини. Одна людина може говорити, що війна – це зло, інша – що це зло заради добра. Одні вважають, що те. Що вони роблять правильно, інші це засуджують.

Але, якщо добре подумати, якщо не було б добра, то не було б добра. Ми завжди прагнемо до досконалості. Тож почнімо з себе і світ нам здаватиметься добрішим.

Переглядів: 13 | Додав: ptu38 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: