Головна » 2018 » Квітень » 3 » Лінійка на тему «Насильство в сім'ї, як його уникнути?»
09:54
Лінійка на тему «Насильство в сім'ї, як його уникнути?»

27 березня 2018 року в ПТУ№38 смт Голованівськ, практичним психологом Гордієнко О.В та учнями групи 11 КК (Кучмою Мариною та Порожнюк Світланою), було проведено лінійку на тему «Насильство в сім'ї, як його уникнути?»

Мета проведення інформаційно – просвітницького групового заходу – привернення уваги учнівської молоді училища до актуальних для українського суспільства проблем – подолання насильства в сім’ї, підвищення проінформованості учнів про всі форми насильства. Також учням було роз’яснено, як необхідно діяти в разі прояву насильницького впливу на них чи на близьких їм осіб, до кого можна звертатись, яка відповідальність чекає на порушника права та інше.

Головною причиною прояву насильства в українських сім'ях є - неблагополуччя в родині, а саме:

Усі ці фактори негативно відображаються на мікрокліматі в родині, призводять до загострення сімейних конфліктів, в тому числі й проявів насильства.

Відповідно до законодавства існує 4 види насильства:

- фізичне насильство в сім’ї — умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності;

- сексуальне насильство в сім’ї — протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї;

- психологічне насильство в сім’ї — насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими на­вмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю;

- економічне насильство в сім’ї - умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я.

Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім'ї. Адже ця проблема досить часто є прихованою і для суспільства, і для тих, хто є жертвою такого насильства. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства в родині.

Кожен, хто потерпає від насильства має сказати "Ні!" насильству у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному - і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Переглядів: 55 | Додав: ptu38 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: