Головна » 2018 » Грудень » 14 » ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ.
11:20
ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ.

 

Проблема насильства дуже актуальна і болюча для нашого суспільства, психолом навчального закладу, Гордієнко О.В. проведено лінійку на тему: «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

В наш час, нажаль, спостерігається зростання кількості фактів насильства, особливо по відношенню до дітей та жінок. Насильство не повинно траплятися ні з ким. Але воно трапляється! Факти жорстокості відбуваються всюди: в сім’ях, учбових закладах, в будівлях, на вулицях. Кожен може постраждати від насилля: діти, молодь, літні люди, багаті чи бідні. Не можливо бути байдужим до цієї проблеми!

На даний час в навчальних закладах дуже швидко прогресує такий вид насилля який має назву булінг.

Булінг (від англ. bully— хуліган, залякувати) – форма психічного насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи тощо.

Булінг включає чотири головні компоненти:

  • агресивність;
  • регулярний моральний (фізичний) тиск;
  • відбуваються відносини між учасниками, які мають неоднакову владу;
  • ця поведінка є навмисною.

У Верховній Раді запропонували штрафувати за булінг. При цьому кошти за насильство стягуватимуть не тільки з кривдників або батьків дітей, які ображають інших

Народні депутати зареєстрували відповідний законопроект, в якому пропонується ввести окрему статтю про булінг до Кодексу про адміністративні правопорушення.

За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф у сумі від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує і на батьків кривдника, якщо він малолітній і ще не може відповідати перед законом.

За вчинення таких дій із особливою жорстокістю з відносно неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 грн.

 

Пам’ятайте:

  1. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність;
  2. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції;
  3. Не вірте у погрози з боку кривдників.
  4. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
  5. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.

 

Я впевнена що немає виправдання бездушності, цинізму, агресивності, фантастичній жорстокості. І щоб не потонути в хвилях негативних емоцій і гніву нам потрібно зберегти людяність. Хай сім’я буде для дитини взірцем людяності, доброти і любові.І тоді нам не треба буде наголошувати на правах дитини, бо їх ніхто не буде порушувати, а обов’язки батьків по стану утримання і виховання дітей будуть сприйматися не як обтяжливий тягар, а як органічний прояв любові до дитини, підтримки в ній людської гідності та самоповаги.

Завжди пам’ятайте, що все в наших руках. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро.

Переглядів: 32 | Додав: ptu38 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: